Kombi Değişimi

 
 

Kombi değişimi işlemi bir kaç çeşitte olabilir. Hermetik kombi değişimi, yoğuşmalı kombi değişimi, bacalı kombi değişimi olarak katagorilere ayırabiliriz. İgdaş projesi gerektiren kombi değişimi ve igdaş projesi gerektirmeyen kombi değişimi olarak 2 ana gruba ayırabiliriz. Kombi Dükkanı firmamız siz müşterilerimize tavsiyemiz Kombi değişimi işlemlerini mutlaka igdaştan yetkili firmalara yaptırmalarıdır.

İgdaş Projesi Gerektirmeyen Kombi Değişimleri

1. Hermetik Kombi Değişimi nitron plus kombi

Mevcutta Hermetik kombi var Müşteri Hermetik kombi tercih ediyorsa ilk etapta eski arızalı kombi sökülür yerine yeni hermetik kombi montajı yapılır . Daha sonra 2 adet igdaş kombi değişimi formu uygun şekilde doldurulur. Kombi montajının yapıldığı bölgeye bakan igdaş hizmet binasına gidilip kombi değişim formu onayı alınır. Onay alınan formun bir tanesi igdaşta kalır bir tanesine müşteriye teslim edilir. Daha sonra müşteri veya firma tarafından kombinin servisi çağrılır. Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak kombi çalıştırma işlemini yapar ve kombinin garantisini onaylar. Tüm işlemler yani ; kombi montajının yapılması, igdaştan onay alınması onay belgesinin müşteriye teslim edilmesi aynı gün içerisinde KOMBİ DÜKKANI firmamız tarafından yapılabilmektedir.

2. Bacalı Kombi Değişimi Bacalı Kombi

Mevcutta bacalı kombi var müşteri bacalı kombi tercih ediyorsa ilk etapta müşteri baca uygunluk belgesini almalıdır. İtfaiyeden yetkili firmalar aracılığı ile bacanın uygunluğunun kontrolünü yaptırır ve onay belgesini alır . daha sonra igdaştan yetkili firma eski bacalı kombinin sökülüp yeni bacalı kombinin montajını yapar. Bacalı kombi değişimi formunu doldurup müşteriye teslim eder. Müşteri baca raporu ve kombi değişim formu ile birlikte bağlı oldukları igdaş birimine gider ve belgeleri igdaşa teslim eder. İgdaştan bir teknisyen arkadaş belgelerle beraber kombi değişiminin yapıldığı eve gelip gerekli kontrolleri yaptıktan sonra onay belgesini müşteriye teslim eder. Sonra müşteri veya firma tarafından kombi servisi çağrılır. Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak kombi çalıştırma işlemini yapar ve kombinin garantisini onaylar. Baca raporu alma işlemi ortalama 1 gün içerisinde yapılabilmekte, kombi montajı değişimi işlemi aynı gün içerisinde yapılabilmekte , igdaştan teknisyen gelip onay vermesi belgelerin verildiği günün ertesi gününde gerçekleşmektedir. Toplamda bacalı kombi montajı ve bacalı kombi değişimi işlemi 2-3 günlük bir sürede tamamlanmaktadır.

3. Yoğuşmalı Kombi Değişimi

Mevcutta Yoğuşmalı Kombi var Müşteri Yoğuşmalı Kombi tercih ediyorsa ilk etapta eski arızalı yoğuşmalı kombi sökülür yerine yeni yoğuşmalı kombi montajı yapılır . Daha sonra 2 adet ignitron condence kombidaş kombi değişimi formu uygun şekilde doldurulur. Kombi montajının yapıldığı bölgeye bakan igdaş hizmet binasına gidilip kombi değişim formu onayı alınır. Onay alınan formun bir tanesi igdaşta kalır bir tanesine müşteriye teslim edilir. Daha sonra müşteri veya firma tarafından kombinin servisi çağrılır.(not bazı markalarda servis yönlendirmesi firma tarafından yapılmak zorunda) Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak kombi çalıştırma işlemini yapar ve kombinin garantisini onaylar. Tüm işlemler yani ; kombi montajının yapılması, igdaştan onay alınması onay belgesinin müşteriye teslim edilmesi aynı gün içerisinde KOMBİ DÜKKANI firmamız tarafından yapılabilmektedir.

4. Hermetik Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçiş

hermetikten yoğuşmalıya dönüşMevcutta Müşterinin Hermetik Kombisi var ve müşteri yoğuşmalı kombi tercih ediyorsa, hermetik kombi sökülür  yoğuşmalı kombi montajı gerçekleştirilir. burada dikkat edilmesi gereken konu yoğuşmalı kombilerde kombi altından klimanın altından akan su gibi sıvı akar bunun mutlaka kapalı gidere bağlanması gerekir. kombi mutfakta ise mutfak lavobo altına kadar gider hattı çekilmeli , kombi balkonda ise balkonun süzgecine tesisat çekilebilir. Bu yoğuşma gider bağlantı işleminin yapılabiliyo olması önemlidir !!! eski hermetik kombi sökülüp yoğuşmalı kombi montaj işlemi yapıldıktan sonra Daha sonra 2 adet igdaş kombi değişimi formu uygun şekilde doldurulur. Kombi montajının yapıldığı bölgeye bakan igdaş hizmet binasına gidilip kombi değişim formu onayı alınır. Onay alınan formun bir tanesi igdaşta kalır bir tanesine müşteriye teslim edilir. Daha sonra müşteri veya firma tarafından kombinin servisi çağrılır.(not bazı markalarda servis yönlendirmesi firma tarafından yapılmak zorunda) Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak kombi çalıştırma işlemini yapar ve kombinin garantisini onaylar. Tüm işlemler yani ; kombi montajının yapılması, igdaştan onay alınması onay belgesinin müşteriye teslim edilmesi aynı gün içerisinde KOMBİ DÜKKANI firmamız tarafından yapılabilmektedir.

İgdaş Projesi Gerektiren Kombi Değişimleri

2. Bacalı Kombiden Hermetik Kombiye Geçiş

Bacalıdan Hermetiğe GeçişMevcutta Müşterinin bacalı kombisi var ve müşteri hermetik kombi tercih ediyorsa, Kombi değişimi yapılmadan önce yeni doğalgaz tesisatının doğalgaz tadilat projesi çizilir. İgdaştan projenin onayı alınır ve kontrollerin yapılması için igdaştan randevu alınır. Randevu gününden bir gün öncesi Doğalgaz tesisatının yeni projeye göre varsa eksiklikleri düzeltilir (ocak gaz hortumu, sızdırmazlık testi vb.) Eski bacalı kombi sökülüp hermetik kombi montajı yapılır. Randevu günü igdaş mühendisi ile birlikte proje ve tesisat kontrolleri yapılıp uygunluk belgesi müşteriye teslim edilir. Müşterinin eski kombisi çalışıyorsa, bu süre zarfında eski kombisini kullanabilecek ve herhangi bir mağduriyet yaşamadan işlemleri halledilmiş olacaktır.

3. Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçiş

Bacalıdan Yoğuşmalıya GeçişMevcutta Müşterinin bacalı kombisi var ve müşteri yoğuşmalı kombi tercih ediyorsa, Kombi değişimi yapılmadan önce yeni doğalgaz tesisatının doğalgaz tadilat projesi çizilir. İgdaştan projenin onayı alınır ve kontrollerin yapılması için igdaştan randevu alınır. Randevu gününden bir gün öncesi doğalgaz tesisatı yeni projeye göre varsa eksiklikleri düzeltilir (ocak gaz hortumu, sızdırmazlık testi vb.) Eski bacalı kombi sökülüp yoğuşmalı kombi montajı yapılır. Randevu günü igdaş mühendisi ile birlikte proje ve tesisat kontrolleri yapılıp uygunluk belgesi müşteriye teslim edilir. Müşterinin eski kombisi çalışıyorsa, bu süre zarfında eski kombisini kullanabilecek ve herhangi bir mağduriyet yaşamadan işlemleri halledilmiş olacaktır.

Tags: , , , , , , , , ,

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment